| AlexIonut2013 a întrebat:

Salutare, imi poate spune careva care este cel mai bun procesor care poate rula pe placa asta de baza Gigabyte Technology Co. Ltd. M61SME-S2L? Stiu ca este cam veche, dar am nevoie de un al doilea pc, cat de cat performant.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici sunt procesoarele suportate: http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M61SME-S2(rev._2.x).html
Cele care au bifa verde sunt bune si poti sa alegi unul cu frecventa cea mai mare si cache-ul de 2X1 Mb.

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Cel mai bun procesor pentru placa ta este AMD Phenom II X4 940

procesoru are 4 nuclee a cate 3ghz fiecare.
are 6mb cache