| Girly97 a întrebat:

Salutare! Intrebare pentru cei care folosesc centrale termine Immergas: stabilizatorul de tensiune v-a ajutat sa nu mai apara eroarea " E 01" uneori cand incalziti apa si aproape mereu cand incercati sa incalziti caloriferele?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"La fiecare solicitare de încalzire ambient sau producere de apa calda centrala porneste automat. Daca nu se produce în termen de 10 secunde pornirea arzatorului, centrala intra în "blocare pornire" (cod 01). Pentru a elimina "blocarea pornirii", apasați butonul Reset (1). " Deci asta inseamna ca poate fi si neaprinderea electrica dar si lipsa gaz prin infundarea diuzei. Trebuie chemat un meserias, autorizat si acceptat de cei ce au vandut centrala!

Răspuns utilizator avertizat
| Nouvel a răspuns:

Am Immergas de peste 10 ani. Dar nu am avut niciodata probleme cu ea.
E drept, nici variatii de tensiune sesizabile nu am.
Cheama serviceul, sau pe cei care ti-au instalat-o daca inca nu au trecut 2 ani de atunci.