| Simon a întrebat:

Salutare lume! Vreau sa achizitionez si eu un ipod touch 3g 16gb/32 gb (dar 3g sa fie) si nu stiu exact cum sta treaba cu versiunile de soft 3.1.2 si 3.1.3 (despre astea am vazut ca se tot discuta) si cu jailbreak-ul. Intrebarea ar fi: se poate face jailbreak pe un 3g, daca da, ce versiune de soft trebuie sa aiba 3.1.2 sau 3.1.3 (3g-urile au toate 3.1.3 sau nu este obligatoriu?). Multam!

Răspuns Câştigător
| andreivmarin a răspuns:

Salut
ipodul touch 3G il gsesti la 8Gb, 32Gb si 64Gb
nu poti face jailbreak la versiunile 3. 1. 3
il gasesti aici: http://www.ideeastore.ro/Ideea_Store/ideea_-_home.html

4 răspunsuri:
| Simon explică:

3g = 3rd generation, tinand cont ca am specificat ca e vorba de IPod si NU IPhone, m-am gandit ca este de ajuns sa spun "3g"

| Simon explică:

L-am gasit pe okazii la 600 lei, dar nu vrea omu' sa-mi dea seria de pe spate sub pretextul ca "nu-mi poate oferi acest gen de informatie", mi-a zis ca are versiunea 3. 1. 3. si jailbreak facut (3g/32gb). Parea cam ciudat d-aia am zis sa ma mai interesez, prea era ieftin. Multam de raspunsuri!

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Ipod 3g nu exista
il cumperi din bagdad?
jailbreak pe orice iphone si update se face la orice versiune

| eddy_3193 a răspuns:

Eu îţi recomand iphone. Preţ tot pe-acolo la 3G, ai şi telefon + cameră foto + ecran puţin mai măricel. în rest ai tot ce ai şi la ipod. Succes!