| scipianus a întrebat:

(DAU FUNDA) Deci nu mai pot de nervi waiting Am un Ipod Touch 3rd generation cu firmware 3.1.2 (jailbreak cu Spirit) si vreau sa-i fac update la 4.3.3 (unde sa-i fac jailbreak cu jailbreakme.com ), iar pana acum am facut toate pregatirile : mi-am salvat aplcatiile (fisierele. ipa), mi-am salvat muzica, videoclipurile. Acum dau sa updatez si la iTunes zice de prea cunoscuta eroare 3194 straight face Am incercat tot ce am gasit pe net (legat de TinyUmbrella si de fisierul hosts, am incercat si pe iTunes 10.2.2 si acum pe cel mai recent iTunes) - ba chiar sunt foarte confuz legat de hosts (ba vad ca sa sterg linia aia cu apple, ba ca sa o pun, ba vad diverse ip-uri la linia apple, etc.), la TinyUmbrella am debifat tot de acolo, am salvat SHSH-urile (desi habar nu am ce sunt - vad ca-s 3 : 4.0.2,4.2.1,4.3.5 ). Am dat restart la calculator de nu stiu cate ori. Nu mai stiu ce sa fac sad Puteti sa ma ajutati? (nu prin a-mi da alte site-uri de pe google pe care deja v-am zis ca le-am vazut, ci poate ati avut parte de aceeasi experienta neplacuta cu error 3194)

2 răspunsuri:
| scipianus explică:

In primul rand am zis clar ca e un iPod Touch (poate consideri iPod Touch = iPhone laughing ),in al doilea rand oricum am rezolvat problema,am facut update, rejailbreak, gata

| narcis1 a răspuns:

Pai schimba cartela foarte simpluu dai si tu vreo 2milioane si gata big grin