| RosuCosmin a întrebat:

Salutare. Mai demult mi s-a rupt mufa de sunet din spatele calculatorului si nu mai pot baga nimic acolo. Am incercat sa bag boxele in mufa din fata calculatorului dar nu se aude nimic. Cum as putea sa fac sa functioneze mufa din fata?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Se poate lipi alta daca ai priceperea si sculele necesare, nu este atat de greu. Mufa din fata, probabil ca langa ea are si o mufa de microfon si mufe usb (front panel) se leaga la placa de baza intr-un loc anume. Cheama pe cineva sa te ajute ca poti strica placa de baza daca nu le legi cum trebuie.

| JustinDaniel a răspuns:

Schimba mufa adica o tai tu cu foarfecul si apoi lipesti firile de alta buna.
Funda?

| RosuCosmin explică (pentru JustinDaniel):

Nu prea ma pricep la chestii din astea.