| Florin_9905 a întrebat:

Salutare membri TPU! Vreu si eu sa achizitionez ceva coolere pentru carcasa si un fan controler si am o nelamurire: daca iau un ventilaor care nu are regulaot de turatie si il pun pe un fan controler acesta ii poate modifica turatia?(eu as zice ca da din cauza variatiei de tensiuni) dar va las pe voi cei care ati testat sa imi dati un raspun concret.Si cu ce ajuta regulatorul acesta de turatie atat timp cat ai si un fan controler? multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Voi credeţi că PC - ul e un fel de hotă. Poţi să-i instalezi mii de ventilatoare, cu ce te ajută dacă nu trăieşti în Africa?