| Adambogdan a întrebat:

Mi-am achizitionat un Sistem Desktop PC MYRIA Digital V29, Intel Core i5-9400F pana la 4. 1GHz, 16GB, SSD 240GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB dar nu pornesc cele 3 coolere de pe carcasa si nici ledurile de pe ele (Am gasit butonul RGB pe carcasa totusi nimic nu se intampla ) in bios imi arata "Cha Fan N/A" doresc sa stiu daca pot face ceva din bios sau din pc deoarece nu pot deschide pc-ul deoarece are sigilui si pierd garantia. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Mergi la garantie, reclami coolerele si ledurile ca defect, ti se face gratis, in mod sigur nu sunt legate... Myria e un brand ieftin, nu te astepta de la ei la minuni.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Contacteaza-i pe cei de unde ai luat sistemul si vezi ce poti face in privinta asta.

Posibil controlerul sa nu fie conectat, sau chiar defect.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mdah, inca un fraier care a pus botul la mizeriile alea. Zi mersi ca porneste. Nu ar fi de mirare sa fi uitat baietii sa puna niste cabluri. Stiu cazuri in care nu conectasera nici macar placa video cum trebuie. Deh, ai vrut eftin...

| fotos a răspuns:

Salut... Unde se află butonul rgb pe carcasă? Din telecomanda nu merge nimic