| Daniel_5468 a întrebat:

Salutare, mi-am gasit o placa video pentru PC, si as vrea sa stiu daca isi merita banii...

Placa video ii asta :

http://www.emag.ro/......winFrozrII

Si daca mi-ar inchapea pe un Mini ATX (Carcasa) ca placa video are 27 cm

3 răspunsuri:
| linux996 a răspuns:

Pai daca ai bani cumparo si daca ai placa de baza care are slot pciexpres16 o sa incapa in carcasa mini atx

| CFuNky a răspuns:

Daca ai banii vreo 100 de euro ti-as recomanda eu o placa superba de 1Gb DDR2 sau 3 nu mai stiu 3D.
Parerea mea e ca merge perfect! Mi se vad toate jokurile si filmele perfect in 3D cu toate ca:
1. Am placa nVidia GeForce GT 430 3D Version.
2. Am monitor Asus vw193D.
3. Am ochelari 3D de la Genius.
4. Am stick AVerMedia TDT 3D USB.
Asa ca, cu aceste lucruri vad tot ce doresc 3D.

Placa care ti-o sugerez este: nVidia GeForce GT 430 3D! Este foarte buna si sunt foarte multumit de ea!
Placa care o ai e destul de buna... E buna si rezolutia si tipul de memorie si memoria acesteia chiar si frecventa placii! Deci, isi merita banii!

| emilpor a răspuns:

Placa video este foarte buna, chiar foarte buna!
In legatura cu faptul daca ti-ar incapea in carcasa poti, nu stiu sigur, desi ar trebui.