| Seby80 a întrebat:

Salutare, mi-am luat de curand un telefon din Anglia la abonament si vreau sa ii bag cartela romaneasca, ce pot face, este blocat in retea, daca il resoftez merge?

2 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Daca ai bagat o cartela romaneasca si nu merge inseamna ca trebuie decodat.Du-l la magazinul respectiv retelei pe acre vrei sa il decodezi si acolo il vor decoda. Funda?

| PiScOtElL a răspuns:

Pai mergi la un magazin din orasul tau, si spune`i vanzatorului sa il decodeze in toate retelele...sau ma rog, in ce retaua vrei tu