| Sarcopt a întrebat:

Pot să pun la un cablu TV care îmi vine direct din antena parabolică, un spliter şi din el să plec cu două cabluri şi la fiecare să am receiver? Antena e prin satelit (telekom).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.Trebuie sa suni la telekom si sa comanzi receptor cu doua iesiri. Ti-l ia pe cel cu o iesire si iti pune altul cu doua iesiri.De acolo fiecare cablu montat la iesire merge la receiverul lui.

1 răspuns:
| Sarcopt explică:

Problem este că fiecare cablu îmi vine din antenă, vreau să mut receiverul în altă cameră fâră posibilitatea de a muta şi cablu Tv (pe timp de vară) şi mă găndeam să-i fac o bifurcație cu un alt cablu care vine direct din antenă.