| hibrid112 a întrebat:

Aveti idee: dupa un anumit timp pc meu ramane aprins dar monitoru incepe sa alterneze culori pe el
se face ba mov ba alb ba albastru si nu mai raspunde la nici o comanda decat daca il opreresc d ela buton si il repornesc.

5 răspunsuri:
| Cybertrust a răspuns:

E posibil sa fie de la vreoun virus mai puternic sau de la vreo piesa defecta cum ar fi placa video. Incearca sa ii instalezi un antivirus si sa il scanezi, daca nu se rezolva incearca sa ii reinstalezi sistemul de operare din nou.

| Gabi05 a răspuns:

Sunt mai multe variante
1.cablul vga/dvi sa fie defect
2.placa video sa se fi bulit
3.sursa sa nu faca fata si sa instabilizeze sistemul
Recomand schimbarea sursei cu un cooler master elite power 460w
iar dupa sa faci un furmark(testarea stabilitatii placii video)

| SparkleO a răspuns:

Salut.
hmm... nu esti primul caruia i s-a intamplat asta. fie e de vina placa video, sau cablul VGA, sau il tii tu prea mult timp pornit si se supraincalzeste. e vechi?

| hibrid112 explică (pentru SparkleO):

Nu nu e vechii dar sta cel putin 18 ore pe zihappy

| SparkleO a răspuns (pentru hibrid112):

Pai, mai da-i si tu o pauza...