| vulcan86 a întrebat:

Salutare prieteni! Mi-am cumparat de curand un laptop Toshiba satellite c855-1no. Problema mea este ca i se stinge display-ul mereu si trebuie sa astept mai multe ore pana isi revine! Ce parere aveti, oare are vreo problema din fabrica?!?!?! Sa-l duc inapoi la garantie, oare imi da altul sau il vor tine vreo luna (ca na... traim in Romania)la reparat?!?!?!?!?!? Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In fine, mie poti sa-mi lasi mesaj privat! Eu zic ca problema este de la sistemul de operare. Cauta un CD bun cu windows si incearca cu el. Singura problema la care m-am gandit ca ar fi fiabila este ca ai avea desktopul defect dar daca zici ca isi revine imaginea in final, nu e asta problema. Incearca mai intai cu un windows BUN.

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Se stinge de tot sau intra in hibernare?

| vulcan86 explică (pentru neluL):

Se stinge de tot, nu mai reactioneaza la nimica. Deci pur si simplu il opresc de tot si cand il repornesc nu se mai aprinde display-ul, se aude sunetul de pornire de la windows... si atat crying(

| neluL a răspuns (pentru vulcan86):

Cum se stinge de tot? Cand te afli in vreun program ceva? sau se stinge cand il lasi mai mult timp fara sa-i faci nimic?

| vulcan86 explică (pentru neluL):

Se stinge pur si simplu, de ex cand am instalat driver pentru imagine at mi-a cerut sa dau restart ca sa aplice setarile si dupa restart nu s-a mai aprins deloc. Nu e vorba de hibernare...

| neluL a răspuns (pentru vulcan86):

Aha! Si de unde ai descarcat driverul pentru placa video! Se pare ca el ar fi problema. Ce placa video ai? Cum se prezinta placa video in Device Manager? Ce sistem de operare ai? Daca laptopul e nou, de ce a trebuit sa instalezi driverul de la placa video?

| vulcan86 explică (pentru neluL):

Adauga-ma in lista ta de YM daca se poate: iosifsabau e id-ul meu, multumesc anticipat!

| neluL a răspuns (pentru vulcan86):

Nu folosesc messenger! In marea majoritate a timpului muncesc. Nu pot instala messenger sau skype pe calculator.
Lasa-mi mesaj privat aici pe TPU daca e nevoie sau continuam discutia aici....cum vrei.

| vulcan86 explică (pentru neluL):

Nu pot lasa mesaj ca sunt nou pe aicia. Am windows 7 ultimate, cat despre lp iata-l aicia http://laptop.3e.ro/......0-2-10ghz. Probleme am avut inca de cand am bagat cd-ul cu wind si am dat sa inst, a inceput totul si nu am stat sa privesc cat timp se inst, s-a stins ecranul si nu a vrut sa se mai aprinda decat dupa vreo 10 ore. Eu banuiesc, nu sunt sigur, ca problema e din fabrica!

| neluL a răspuns (pentru vulcan86):

In fine, mie poti sa-mi lasi mesaj privat! Eu zic ca problema este de la sistemul de operare. Cauta un CD bun cu windows si incearca cu el. Singura problema la care m-am gandit ca ar fi fiabila este ca ai avea desktopul defect dar daca zici ca isi revine imaginea in final, nu e asta problema. Incearca mai intai cu un windows BUN.

| laptopnews a răspuns:

A venit un Windows preinstalat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa il duci la garantie, asa face si al meu desi nu e aceeasi marca...il tin conectat la un monitor extern, dar al meu are 2 ani si ceva...

| vulcan86 explică (pentru anonim_4396):

Ms, cred ca asta e ultima solutie. Acuma nu se mai aprinde deloc sad