| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Stie careva ce setare trebuie facuta la un tv (horizon) pentru ca la repornirea tv-ului sa apara primul program din lista si nu ultimul la care m-am uitat?
Ca asa a fost inainte dar nu stiu ce am setat...
Mersii.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci o lista de preferinta a programelor dorite, dupa care aranjezi ordinea.

| maphiotul a răspuns (pentru Bula):

Asa am facut, e ok cu lista...
Dar alta e intrebarea

| maphiotul a răspuns (pentru Bula):

Am modificat intre timp 2 litere la intrebare

Bula
| Bula a răspuns:

Primul program apare pe lista in ordinea incarcarii prograelor (nu in lista preferintelor).

| maphiotul a răspuns (pentru Bula):

Hai sa fiu mai explicit...
Inainte daca era ultimul program vizionat Cinetronix la repornirea tv-ului aparea primul din lista de favorite pro tv.
Nu stiu ce am setat pe acolo ca acum la repornire imi apare ultimul la care m-am uitat nu primul din favorite.
Amu intelegi?

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Singura lista care ramane neschimbata este ceea citita la instalare, in ordinea ciirii programelor (toate programele receptionate).
La lista favorita trebuie memorata lista si va ramane asa cum s-a memorat.
Nu e suficient sa iesi doar din lista favorita!
Cand lista a fost memorata, atunci la pornire trebuie sa porneasca la ultimul vizionat.