| Manuel86 a întrebat:

Salutare. Stie cineva cum se poate extinde memoria la un telefon? La specificatii scrie:Internal 4/16GB si-am inteles de la cineva ca se poate extinde pana la 16GB dar cum?
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Memoria interna nu ai cum sa o schimbi. Dar poti mari capacitatea cu un Card SD.

| Zaygon a răspuns:

Card de memorie de 16GB.

| Zaygon a răspuns:

Modelul Allview V1 Viper vine in doua varinate. De 4 respectiv 16 GB memorie interna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Card micro SD singura solutie pana al 32 gb maxim, asta in functie si de ce telefon ai, memoria interna daca spui ca este 4, doar 1.5 utilizabili restul ti-l ia android-ul cu sistemul si etc.

| Manuel86 explică (pentru anonim_4396):

Nu este valabil la toate telefoane cu 4GB memorie interna sa aiba 1.5GB utilizabili, al meu are 1. 75GB utilizabili dar ma refeream la alt model, Allview Viper 1 scrie ca are 4/16 GB memorie interna si-am inteles de la cineva ca se poate extinde pana la 16GB

| anonim_4396 a răspuns (pentru Manuel86):

1.5 user, 1.75, diferenta de cat de 250 mb intr-adevar, dar 4/16 inseamna total diferit, exact ce a spus andreidiaconescu18 unul este de 4 interna, unul de 16 interna.