| Milea_Malin_1971 a întrebat:

aceasta placa video http://www.cyberport.ro/......ox-6016034 se potriveste cu acest procesor http://www.cyberport.ro/......x-6115304, am 4gB RAM, si o placa de baza http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=3645#ov vreau doar sa stiu daca se potriveste placa cu restul,

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Sunt compatile, dar nu`i pe stoc, iar CyberPort sunt unguri si te cam plictisesti pana iti vin produsele acasa sau de la garantie.

| Milea_Malin_1971 explică (pentru ITMania):

Sursa are ceva, eu am de 450 w, si chiar asa mult dureaza, transpotul cam cat e pana in Tulcea?

| ITMania a răspuns (pentru Milea_Malin_1971):

Sper ca sursa are si ea un nume sau macar ca e in stare buna.
Ca sunt 99% sigur ca`i prastie primita cu carcasa, la 50 lei, care nu scoate 450W nici in zile de sarbatoare.

Trasnportul dureaza undeva la 10 zile, iar la garantie e variabil, dar daca stai 10 zile doar sa vina de pe stoc, iti imaginezi ce inseamna o garantie la ei.

| Milea_Malin_1971 explică (pentru ITMania):

Dar placa ar fi compatibila, daca sursa sub 450 w?

| ITMania a răspuns (pentru Milea_Malin_1971):

Da,dar nu`i recomandat.
Maxim o HD7790 pe surse de genul, daca nu stii exact ce este.
Citeste si tu pe eticheta ce scrie, ca degeaba are 450W pe ea daca scoate doar 200.

6 răspunsuri:
| alexyy96 a răspuns:

Fii sigur ca se potriveste. placa de baza si procesorul au socket am3. deci se potrivesc. iar la placa video. are pci-express 3.0 si placa de baza la fel deci da sunt compatibile toate

| Milea_Malin_1971 explică (pentru alexyy96):

Sursa conteaza? am cam 450 W sau cam asa