| layschip a întrebat:

Am o problemă cu boxele. Recent mi-am cumpărat un sistem de boxe GXgaming, mi-au funcționat mult timp, dar astăzi nu mi se mai aud. Am dat restart la PC, și tot nu merge, beculețul se aprinde, totul e la locul lui, dar nu se aude, mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| MateiSebastian a răspuns:

Dacă sistemul pornește dar nu se aude nimic înseamnă că e ars un Circuit Integrat ( finali e cam greșit spus ). Pe suprafața CI scrie exact numele circuitului ce trebuie să-l cumperi; de exemplu:
TDA 7469 A.
Cum se numește mai exact sistemul?

1 răspuns:
| RaicuBogdan a răspuns:

Este posibil sa se fi ars amplificatorul. sau finalii (placutele acelea mici si negre de pe placa de aluminiu). finalii ii poti schimba. dar trebuie sa stii de ce putere trebuie sa ii iei. eu mi-am cumparat cu aproximativ 20-30 de lei 2 finali si am pus pe ei un subwoofer auto (mac audio) de 400W si se auzea foarte bine