Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare foarte urgenta si importanta.
Am un Orange StockHolm (Huawei U8180), si am intrebar la cei de la Orange daca se poate updata androidul de la 2.2.2 la 2.3.6(2.3.7) si cica nu.
Dar am aflat de unde site, ca este foarte bun, la incercat un prieten si merge, dar nu stiu cum sa umblu cu el. Ma ajutati va rog? Este vorba de CyanogenMod, vreau sa stiu cum sa il instalez? Va rog eu foarte mult sa imi raspundeti. Este foarte important pentru mine.

3 răspunsuri:
| mitruslavicanatol a răspuns:

Nustu

| qzxed a răspuns (pentru mitruslavicanatol):

Un raspuns genial. Nu mai posta doar pentru +1.

| Covalova a răspuns:

Mai intai trebuie sati rootezi telefonul
Ai aici un tutorial simplu!
http://www.catalin.pw/cum-se-root-eaza-orange-stockholm-huawei-u8180/

Apoi trebuie sa instalezi ClockworkMod Recovery cu care urmeaza sa iti instalezi Romul pe care il doresti!
O sa ai nevoie sa instalezi Rom manager din gplay( trebuie neaparat sa ai conexiune la internet)
apoi descarci din subscribe la acest video https://www.youtube.com/watch?v=gnrdj4Lsc60
si faci la fel ca in videoclip si o sa ai un Custom ROM!