| r0b3Rt03 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema, si cred ca as putea gasi o solutie sau o rezolvare aici.

Am internet de la UPC de vreo luna, bine si televiziune si telefonie, dar eu am problema cu internet-ul inainte am avut internet de la telekom mergea mult mai bine la fel cu wifi si toate cele acum de cand am de la upc am un modem cu wifi model: Ubee EVW3226, ok toate bune si frumoase ei bine nu e chiar asa intenent-ul pe pc merge bine ca descarcare upgradare dar la jocuri imi fac numa dr. adica am fps de 20 inainte cu telekom aveam 30-40 char 50 la unele dar la asta numa 20 fps iar ping-ul ajunge cate o data si la 300, pe tel merge ok wifi nu am probleme dar pe pc merge naspa am chmat de vreo 3-4 ori pe astia si nimic au zis ca e ok. Exista vreo solutie ceva?

Mam mai documentat pe internet si am vazut ca cica ar tb sa am fara wifi ca sa mearga mai bine, acuma nu stiu. ce sa mai cred.

Si o intrebare daca as suna la ei sa imi trimita alt modem fara wifi sau unul cu wifi cum ca as avea probleme cu asta oare s-ar putea?

3 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

FPS-ul n-are legatura cu internetullaughing, fps-ul scade sau creste in functie de componentele care le ai la PC.
Daca zici ca inainte aveai fps-uri mai mari, poate e de la windows..baga o scanare cu un antivirus, o scanare cu cc cleaner. update la drivere sau o reinstalare a windows-ului, inca odata repet...fps-urile n-au absolut nici o legatura cu internetul.

"Mam mai documentat pe internet si am vazut ca cica ar tb sa am fara wifi ca sa mearga mai bine, acuma nu stiu. ce sa mai cred." -Bineinteles ca e posibil sa ai ping mai mic daca stai pe cablu directtongue.

"Si o intrebare daca as suna la ei sa imi trimita alt modem fara wifi sau unul cu wifi cum ca as avea probleme cu asta oare s-ar putea?" -Suna si vezi ce-ti raspund, n-ai ce pierde oricum. ツ

| r0b3Rt03 explică:

Vroeam sa spun ca pe telekom aveam viteza mai mica si mergea mai bine iar la astia am de 60mbps si merge ca naiba daca as mari la 150 mar avantaja cumva?

| LePotato a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Bineinteles...dar eu unul n-am fost multumit de UPC, daca ai cum baga net de la DIGI(RDS/RCS)