| adrianstefan a întrebat:

Salutare tpu.Am si eu o scurta intrebare:de ce imi merge in lag minecraft-ul? AM UN AMD R7 360, UN INTEL PENTIUM D, 3 GB RAM SI WINDOWS 7! Inainte aveam UN NVIDIA QUADRO 1400 si WINDOWS XP si imi mergea cu optifine si texture pack 32x32 cu 70+ iar acu imi merge cu optifine si fara texture pack cu 40-50 frame.uri!

1 răspuns:
| alexalex234 a răspuns:

De la procesor pentru ca este slab optimizat pentru 7 schimba-l.Si sa stii ca pentru 7 sunt cerintele mai mari decat pe Xp