| sergiulica01 a întrebat:

Salut, acum un am am jucat minecraft pe leptopul meu cu shader si cu texture pack de x256, dar acum nici nu mai suporta shaderul, iar cand bag textura merge foarte laguit.
am schimbat windosul si tot nimic. help?
specificatii:
Processor Intel(R) Pentium(R) CPU B970 @ 2. 30GHz
Video Card 1 Intel(R) HD Graphics
Video Card 2 NVIDIA GeForce 610M 1 gb
4 gb ram

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Când i-ai făcut mentenanța ultima dată și cum l-ai exploatat?
Ceva îmi spune că problema este de la placa video sau chipsetul plăcii de bază.Dar dacă nu văd nu pot doar să presupun.
De regulă laptop-urile nu prea sunt construite pentru gaming, deși hardware-ul și Windows-ul pot face asta, dar în primul caz în 99% doar comercial, real=>mai bine nu.

| sergiulica01 explică:

Mda.