| Andrei_Robert_1994_Qv1x a întrebat:

Salutare TPU am un laptop Samsung rv 518 cu procesor Intel i3-2310M si placa video nVIDIA gt 520m si as vrea sa stiu daca pot activa placa integrata de la procesor(Intel hd 3000).

2 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Nu trebuie sa o activezi deoarece implicit laptop-ul ruleaza pe integrata. Doar cand intri in aplicatii video care sa solicite mai mult placa video atunci intra in functiune placa video dedicata.

Vezi sa ai instalate toate driverele corect; aici ma refer la dirver-eel pentru chipset si driver-ele nVidia pentru placa video dedicata.

| Andrei_Robert_1994_Qv1x explică (pentru IulianP):

Am un prieten care are un laptop asemanator cu al meu si lui ii apare opt. la nVIDIA control panel sa poata sa aleaga cu ce placa vrea sa ruleze jocurile si mie nu imi apare (avem acelasi driver)