| lolec a întrebat:

am un Lg Optimus l9 si ma cam strseaza gandul ca as putea sparge ecranul... stiti cum sa nu mai am probleme? am vazut pe internet ca exista pentru Samsung galaxy s3 un fel de folie mai groasa din sticla sau ceva care protejeaza si se sparge ea in caz de ceva

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ai putea sa ii iei o husa cu flip (cred ca asa se numesc). Pe mine nu ma atrag foarte mult insa sunt foarte bune. Ca sa iti dau un exemplu la un moment dat mi-a cazut telefonul din masina iar cand am iesit am si calcat peste el. Spre surprinderea mea carcasa inca era intreaga fara nicio crapatura, la fel si telefonul. De la experienta aia am renuntat sa mai caut huse care sa arate bine si am ramas la cea pe care o am.

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu gasesti folie de protectie din sticla pentru l9.

| DeathReaper a răspuns:

O husa mai de +lei ceva si ajunge fiindca acel ecran nu se sparge el cu una cu doua daca il scapi din buzunar.