| Mihai_7203 a întrebat:

Salutare TPU

Am un telefon Samsung i5500 Galaxy 5, si nu ii merge androidu, parerea mea este ca s`ar putea sa fie replica, m-ar interesa sa stiu : daca il resoftez merge androidu sau asa e telefonul, sau daca fac un update la android va merge?

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Cristea a răspuns:

Salut. Daca telefonul tau este replica nu ai ce sa ii faci, indiferent ca vrei sa ii faci update-uri sau orice altceva. Verifica intai daca este replica sau nu(rezolutia camerei, compara-l cu alt telefon identic, sau cauta pe google diferente intre original si replica). Daca nu este replica atunci ai putea sa incerci un update ceva. Multa baftA!