| Nardy a întrebat:

As avea nevoie de cateva idei. deoarece eu nu mai stiu ce sa mai fac...straight face
Sa o iau cu inceputul...
Am un Lenovo S10e. Acum vreo doua saptamani, l-am desfacut, pentru a-i unge ventilatorul. Dar, dupa ce l-am asamblat la loc, surpriza... Am probleme cu incarcarea.crying
Simtomele pe o baterie de 6 celule sunt:
Cand conectez incarcatorul, bateria se incarca oarecum, dar ledul nu se aprinde decat dupa ce bateria ajunge cam la 85%.
Deci pana la 85% chiar daca are incarcatorul pus, e ca si cum ar merge pe baterie...
Dupa 85% cand vede incarcatorul, windows-ul arata cam 10 secunde ca se incarca, pe urma afiseaza mesajul "Pluged in, not charging" dar ledul ce incarcare ramane portocaliu (incarcare)
Bateria nu se incarca mai mult de 88%sad
Pe alta baterie, cea veche, de 3 celule, ledul de incarcare clipeste odata la 10 secunde, si in laptop se aude un mic click...

Are cineva idee ce ii pot face?straight face
Orice idee e bine-venita... (exceptand ideea sa il dau la gunoi laughing)

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Probabil bateria e pe duca, desi nu pot baga mina in foc ca e asta.

| jhonny999 a răspuns:

Tinind cont de faptul caci ai desfacut Laptop pentru curatire este posibil ca printr-o manevra mai dura sa se fi deranjat Adaptorul Jack care este lipit pe placa de baza si sa fi aparut un contact imperfect

| Nardy explică:

Bateria are abia 4 luni...sad