| BlackScorpion2001 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un procesor nou pentru calculator pentru a rula mai bine in jocuri.
Momentan detin un Intel Pentium D de 3. 0GHz
Socket-ul placii de baza este LGA775
Cine are cateva sfaturi nu prea costisitoare (pana in 500 lei) sa imi spuna. Am nevoie neaparat pentru ca m-am plictisit de jocurile astea

7 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

Pai ma poti sa bagi nu stiu ce procesor ca daca ai 1-2gb de ram si o darapanatura de placa video tot ca rahatu o sa-ti mearga jocurile

| BlackScorpion2001 explică (pentru DAnc3):

Daca aveam calculator praf nu mai puneam intrrebarea :
Placa video : nVidia GeForce GT 610 2GB
4GB RAM
Placa de baza NEC 945g-m4
Acuma serios!

| danutzu96 a răspuns:

AAA ia pune tu frumos aici si modelul placii de baza ca nu toate placile de baza care au soket 775 suporta dual core, core2duo, core2quad... Trebuie sa vedem cpu suport list pentru placa ta si dupa aceea iti putem da un sfat!

| vladionut94 a răspuns:

Incearca un dual core de 2, 7@2, 7ghz o sa isi faca treaba

| Mykymu a răspuns:

Placile nVIDIA sunt cele mai tari. Cauta ceva de la nVIDIA.

| Cozzmy13 a răspuns (pentru Mykymu):

Umm, nu.
Si oricum el vorbea de procesor.winking

| BlackScorpion2001 explică (pentru Mykymu):

WTF? Eu am zis procesor nu placa video laughing))))))))