| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum sa blochez pe cineva sa se conecteze la wireless. Adica sa fac cumva sa il blochez pe el sa se conecteze dar eu sa ma pot conecta. Am un router tp-link. P.S. Imi cer scuze daca nu m-am exprimat corect. Va rog raspundeti cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Simplu.
Fiecare dintre dispozitivele conectate la router are o adresă MAC. În setările routerului, (dacă spuneai și ce model este puteam să te ajut exact), poți să blochezi această adresă MAC. Acest lucru va însemna că persoana respectivă nu se va mai putea conecta la router-ul tău indiferent dacă el este securizat prin parolă sau nu.
Pentru TP-Link, acest lucru se numește Wireless MAC Filtering.
Succes!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai citit si tu manualul de la routerul ala vreodata! Va doare in popou, da intrebari stupide stiti sa puneti!

| dannyel86 a răspuns:

Conexiunea wireless poate fi parolata. Cine nu cunoaste sirul de caractere din parola nu poate accesa reteaua pe care o folosesti tu.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimaOk a răspuns:

Pune parola la router.

| stefancarlig a răspuns:

Buna poti sa resetezi rutarul si sa ii pui parola

| stefancarlig a răspuns:

Reseteaza rutarul si pune parola

| jonnyyyyy a răspuns:

Pai..bagati o parola pe care sa o stii doar tu.