| Iulian0000 a întrebat:

Sall! Am un Router TP- link si as vrea sa stiu cum fac sa blochez accesul unora la el...
Adica sa il blochez sa nu mai poata sa intre deloc, chiar daca imi stie parola!

Răspuns Câştigător
| TrofeuDeMic a răspuns:

Sunt moduri in care poti realiza asta.
1. sa dai voie doar anumitor ip'uri/MAC sa se conecteze la retea
2. sa refuzi conexiunea unor anumite ip'uri/MAC
Daca alegi varianta 1, adaugi ip tau si ip'urile celor care o sa aiba acces la retea
daca alegi varianta 2, adaugi ip'ul care vrei sa'l blochezi.
Detalii aici
http://www.tp-link.com/en/article/?id=154

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Schimbi parola fără să știe cel pe care vrei să îl oprești să îți acceseze Router-ul!

| Thesinger1 a răspuns:

Simplu:schimba parola!
Funda?

| Iulian0000 explică (pentru Thesinger1):

Nu ai inteles, vreau sa il blochez!
Sa nu mai poata sa intre niciodata, chiar daca ii dau parola sa nu poata sa intre. happy

| sltlp a răspuns (pentru Iulian0000):

Pai nu inteleg logica. Atunci de ce mai ai parola daca respectivul o stie.
Mai ai ca solutie temporara filtrare dupa adresa mac, dar aia se poate schimba, si poate sa acceseze.
CUM ZICEAM, DE ASTA EXSITA PAROLA, ca sa limitezi accesul numai la cine vrei.

| Thesinger1 a răspuns (pentru Iulian0000):

Daca il blochezi nu ai nici tu net, deci daca vrei sa te bucuri doar tu de reteaua de net, schimba parola.
Cum, aflii aici: http://www.tp-link.ro/article/?faqid=191

| laurycs a răspuns:

Salut! De aici iti poti schimba parola la router : http://192.168.01 apoi apesi Enter si scrii admin la ID si parola: admin. Bafta!