| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu un link cu driver-ele pentru windows 7 home edition 32 bit. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In general windows 7 isi instaleaza singur driverele. Iar restul le poti lua cu un program ce cauta drivere gen driver magician.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Intruder19):

Eu trebuie să le instalez manual de pe DVD-ul aferent plăcii de bază, apoi placă video și placa de sunet. După aceea folosesc Auslogics Driver Updater pentru update-urile drivelor. Da, sunt multe softuri care fac update la drivere atât în mod automat cât și manual, free și cu bani.

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde ce placă de bază ai. Drivere la ce? Ce placă video ai? Ce placă de sunet?

| K0sti a răspuns:

Olele, cum e asta? Crezi ca driverele sunt universale? Grea stiinta asta...

| gelu1970 a răspuns:

Daca nu stii sa cauti driverele manual, in paginile fabricantilor componentelor ce le are calculatorul tau, foloseste slim drivers free:
https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

| halogen001 a răspuns:

Pentru link cu drivere, trebuie stiut modelul laptopului sau placii de baza, iar drivere destul de bune se gasesc pe site-ul producatorului laptopului sau placii de baza sau placii video pentru placa video.
Se pot vedea modelul placii de baza (Motherboard) cu speccy http://www.piriform.com/speccy/download/standard

| n1n1o a răspuns:

Sal, foloseste asta
http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

| AlexandruBogdy a răspuns:

Salut poti folosii 3DPChip, sau scrii numele placii, de exemplu Asus, motherboards si cauti support sau drivere, depinde de ce placa de baza ai.