| Badaio11 a întrebat:

Salutare TPU,

Cu ce program pot sa adaug o imagine de mai multe ori pe o pagina A4 pentru print la ca dimensiuni vreau eu?
Si cum pot edita un text tot dimensiuni mici pentru print in word este ilizibil. Ce soft folosesc cei de la centrele de copiere?

Multumesc

4 răspunsuri:
| Andutu21 a răspuns:

Word, normal ca este ilizibil, ai in dreapta jos sa dai zoom la pagina si poti sa vezi mai ok.

| Badaio11 explică (pentru Andutu21):

Pai nu... cand printez, vreau dimensiune mica dar stiu ca se poate edita din word in alt program ca sa fie mai lizibil scrisul chiar daca esti dimensiune mica.

| Badaio11 explică (pentru Badaio11):

Daca este... scuze. Eu am nevoie sa printez niste foi de 2 cm lungime si 3 cm latime cu scris pe ele. Stiu ca se poate edita textul pentru printare sa fie mai lizibil dar nu stiu in ce program. Cei de centrele de copiere folosesc un astfel de program.

| Andutu21 a răspuns (pentru Badaio11):

Scrisul este lizibil ca trebuie tu sa apropii hartia sa vezi mai ok asta este partea a doua.Tu vrei sa faci un gen de copiute, trebuie sa testezi in functie de font, marimea textului, dar iti zic ca mai mic de 6 o sa fie cam greu de citit.In word poti micsora si distanta dintre randuri si sa mai maresti un pic scrisul sa poti citi mai usor.