| Rockett a întrebat:

Salutare TPU dau funda pentru cei care imi zice daca se poate formata o baterie si daca da cum?

Răspuns Câştigător
| Maj3stic89 a răspuns:

Bateriile Li-Io si Li-Poly nu au nevoie. Primele doua trei cicluri sa fie doar complete. Incarcat, descarcat la max si incarcat din nou. Oricum dupa ce s-a incarcat bateria, poti sa-l lasi in priza degeaba. Durata maxima de utilizare a bateriilor moderne creste dupa cateva utilizari, faza cu formatatul e vrajeala curata

2 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Cum adica? adica s-o incarci fara s-o pui in telefon>?

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Baterie nu. Acumulator da...in trecut dar in zilele noastre nu mai e necesar.