| jethebest a întrebat:

O baterie li-ion se poate formata?(pentru telefoane)
Aud voci si voci ca ba se poate formata ba ca nu se poate formata. Vreau un raspuns...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate formata, dar nu îi văd rolul.Mai nou toate bateriile de telefoane vin gata formatate din fabrică.

| jethebest explică (pentru DeyCj):

Daca o formatez o sa-mi tina mai mult? Am un telefon Htc ChaCha si nu prea imi tine bateria, adica imi tine vreo 1-2 zile si nu stiu ce sa fac.ca sa imi tina mai mult.macar vreo 3 zile.

2 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Hai k ati spun eu nu toate bateriile vin din fabrica formatate chestia e k atunci cand tl este nou trebuie formatata bateria an felul urmator o ti timp de 12 ore de 2 ori la ancarcat dupa care o lasi sa se descarce normal pana la 1 sau 2 liniute dupa care o bagi la ancarcat baftta