| DeYuVP a întrebat:

Salutare TPU!
De ceva timp am o problemă cu microfonul meu și nu știu cauza. Să vă explic mai exact ce se întâmplă.
Ei bine,vocea mea prin microfon nu se mai aude deloc bine,se aude ca vocea unui robot. + faptul că pe fundal se aude un bâzâit foarte puternic.
Eu m-am gândit că nu sunt cuplate bine cablurile,însă sunt cuplate foarte bine. De asemenea am o mică ruptură la un cablu însă firele nu sunt rupte,doar materialul ce le învelește. Oricum, "ruptura" aceea o aveam de mult și microfonul mergea.
Nici de la setări nu cred că este problema deoarece nu a umbalt nimeni acolo.
În cocluzie, știe cineva care este problema?
P.S: Căștile merg perfect.

1 răspuns:
| andyeyes99 a răspuns:

Daca pe un alt calculator face la fel, atunci acea mica ruptura nu prea cred ca este asa inofensiva. Sper ca te-am ajutat.