| GoodLuck15 a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema la microfonul de la pc.
Nu stiu ce sa ii fac sa se auda, am bagat microfonul si de la casti si microfon separat si nici unul nu merge.Se aude un bazait foarte tare pe fundal si atat.Ce setari trebuie facute sa mearga?
Tin sa precizez ca am montat componentele intr-o noua carcasa, se poate sa nu fi bagat vreun cablu ceva? Desi castile se aud doar microfonul nu.
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa nu fi conectat mufa de la audio pe placa de baza corect. Driverul pentru microfon ti-l recunoaste pc-ul? Daca incerci sa faci o proba de microfon prin dispozitivul recorder al windowsului functioneaza? Sau ia uita-te in setari la microfon daca ai boost-ul activat/dezactivat.

| GoodLuck15 explică (pentru anonim_4396):

Pai ma gandeam si eu la chestia cu mufa dar castile se aud

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoodLuck15):

Ai placa de sunet dedicata sau integrata pe placa de baza?