| AlexSFX a întrebat:

Eu am internet de la RDS si ruterul care mal primit de la ei nu emite destul de bine semnalul Wi-Fi, si am si un modem de la Romtelecom care stiu ca emitea semnal puternic. Cum as putea sa fac modemul de la Romtelecom sa il folosesc pe post de router Wireless la la internetul de la RDS?
Dau funda celui care ma ajuta!

P.S:Sa fiti mai expliciti.

2 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Scoti cablul de net din cel de la rds si-l bagi in cel de la romtelecom, te uiti pe cutia de la romtelecom si trebuie sa gasesti un ip, intri pe un browser si bagi ip-ul ala si o sa-ti deschida setarile routerului dar trebuie sa te loghezi.Te uiti inapoi pe cutie, iei username si parola de pe ea si cauta un wizard pe acolo daca nu sti sa faci tu setarile

| AlexSFX explică (pentru Cristi19):

Dr eu nu mai am cutia. sad