| Skett a întrebat:

Salutare TPU

[Intrebare pentru cei ce se pricep la Fizica sau mecanica simpla]

Ma gandeam sa contruiesc un motoras micut ca de mixer.Pt cei care au nevoie de un motiv este pentru ca vreau sa contruiesc o baructa cu motor de micuta. Daca s-ar putea sa imi ziceti cum si de ce am nevoie sau mai simplu ce obiecte au un astfel de motoras [ pe langa mixer ca e cam scump XD] sau am inteles ca jcuariile pentru copii au asa ceva.

Merci

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Gasesti mixere si la 30 de ron. Ca sa construiesti tu singur un astfel de motor costa de vreo 3 ori suma asta. Plus ca odata barcuta construita o sa ai nevoie sa o controlezi cu o telecomanda, iar realizarea acestui lucru iar costa.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Fiecare jucărie cu telecomandă are aşa ceva. Caută şi dacă nu găseşti îţi trimit eu aşa ceva. Cum a zis şi Purec21 e greu de construit artizanal iar rezultatele sunt modeste.

| 0nlyMe a răspuns:

Dar sa stii ca motorul de mixer functioneaza la 220V(unu ieftin) pe baterii ar fi destul de scump. Ai putea mai bine sa-ti iei o masinuta teleghidata sai muti tot sistemul de pe ea.