| lovemyname a întrebat:

Salutare TPUcrying
La chimie semestrul am avut media 6 si semestrul asta imi iese 4, Voi ramane corigent?
Va trebuii sa vin la vara sa dau examen? Sunt in clasa a 7
Am vorbit cu profa si i-am spus ca ora ce vine sa ma asculte simea o zis ca da ma asculta din toata chimiacrying(((Raman corigent?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu din cate stiu, media mediilor conteaza, si la tine media este 5, deci este de trecere.
Dar, chimia la nivelul tau este o materie usoara, de ce iei note asa de mici? Lipsa de interes, sau nu ai inteles, sau profesoara nu a predat materia cum trebuie?

| ÎngerCretin a răspuns:

Daca iei mai putin de 5, ramai corigent. Dar, chinuie-te sa inveti macar o lectie pentru a-ti pune un 8, respectiv 9. Poate chiar si 10. Asa, nu vei mai ramane corigent

| AidaCR a răspuns:

Nu ramai corigent
6+4=10
10:2=5.
Trebuie sa fii un geniu.

| MirunaSunrise a răspuns:

Nu ramai! stai calma iti iese

| Mikys99 a răspuns:

Nu nu ramii corigent pentru ca nu se ia nota de pe semestru ci nota anuala si in dosar la fel se pune nota anuala...si 6+4=10 10:2=5 deci nota anuala este 5 in concluzie nu ramii corigent stai linistita. Sper ca te-am ajutat!

| H00LiGaN a răspuns:

Pe semestru asta ramai corigent daca iti iese 4, da.Dar media anuala e 5. Pentru ca pe primul semestru ai 6 si pe al doilea 4 si se face media, 6+4=10/2=5.Nu trebuie sa vii la vara stai linistit.

| CedreaBIS a răspuns:

Nu ramai 6+4 = 10 : 2 = 5