| GreenBug a întrebat:

Hey...am o intrebare {Sar direct la subiect}.
Sunt clasa a 7-a, si la chimie pe semestrul 1 am avut media 6... iar semestrul asta {Semestrul 2} o am 4....asta inseamna ca o sa raman corigent si la vara o sa vin la scoala sau o sa se faca media pe cele 2 semestre, o sa-mi iasa 5 si am trecut clasa? straight face
Dau funda...

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Nu.Chiar daca ai 10 pe primul semestru si pe al doilea iti iese media 2 tot treci...iti iese media 6. Daca ai 5 pe primul si 5 pe al doilea treci, daca ai 6 pe primul si 4 pe al doilea treci, daca ai 6 pe primul si 3 pe al doilea ramai corigent, daca ai 5 pe primul si 4 pe al doilea ramai corigent

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu.Daca ai 6 pe primul si 4 pe al2lea te trece

| GreenBug explică (pentru hp8510p):

Si nici nu trebuie sa dau examen de corigenta?

| hp8510p a răspuns (pentru GreenBug):

Nu.Chiar daca ai 10 pe primul semestru si pe al doilea iti iese media 2 tot treci...iti iese media 6. Daca ai 5 pe primul si 5 pe al doilea treci, daca ai 6 pe primul si 4 pe al doilea treci, daca ai 6 pe primul si 3 pe al doilea ramai corigent, daca ai 5 pe primul si 4 pe al doilea ramai corigent

| petrescuionut a răspuns:

Nu ma o sa-ti iese 5 happy

| GreenBug explică (pentru petrescuionut):

Deci....nu trebuie sa o am peste 5 pe ambele semestre ca sa trec? __.
Nu stiu daca asta e doar o cicaleala...sau chestii zise la nervi...dar profa mi-a spus ca pot sa am si 10 pe primul' semestru ca ea tot corigent ma lasa in al 2-lea. straight face