| SorinTudor a întrebat:

M-am gandit recent ca ar fi timpul sa imi fac un upgrade si sa imi cumpar un laptop nou (in prezent am un Sony Vaio din 2010) acceptabil la performante mai merge si un joculet dar nu prea pretentios... oricum pentru gaming am un sistem bomba :)). Problema este ca nu prea stiu ce sa aleg, as alege un laptop TOSHIBA, insa nu am avut niciodata unul si nu stiu ce sa spun despre ele par destul de bune dupa performante si pret, insa mai as avea o optiune sa imi cumpar un HP Probook modelul nou cu Intel I5 Haswel insa nu stiu ce sa aleg dintr-e ele
Iata mai jos laptopurile.
1. Toshiba : http://www.emag.ro/......EVRRKBBBM/
2. HP Probook: http://www.emag.ro/......DCC5JBBBM/
.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei joculete, alege http://bit.ly/1fzA9J3. Toshiba e ok, e mai bun ca si constructie, dar gpu gt630 este slabut comparat cu 8750m. Toshiba era mai scump deoarece avea si windows 8 licentiat, si se prespunune ca are constructia ceva mai buna...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Votez pentru primul, avantaj 6 gb si o licenta de windows

| MskDesign a răspuns:

De ce toata lumea vrea laptop-uri pentru gaming? Este gresit! Un sistem desktop e cu mult peste performantele unui laptop. Cele 2 laptopuri sunt bazate pe tehnologia Intel, care e mai precara in privinta gameing-ului fata de AMD.Cumpara piese pentru un sistem desktop bazat pe amd si vei vedea diferenta.Intelul a cam ramas in urma in aceasta privinta.Aud multe persoane ca spun ca AMD-ul se incalzeste repede! Poate asta era odata. Tehnologia evolueaza, si daca a ramas cineva in urma, cu siguranta nu sunt cei de la AMD.
Daca vrei o configuratie pentru sistem desktop cam de 3000 de lei, lasa o replica.

| SorinTudor explică (pentru MskDesign):

Am sistem de gaming happy vreau pentru multi-media un laptop si un joculet, pe PC-ul meu am jucat GTA IV, NFS Rival, Assasin Creed IV la rezolutie maxima faa pic de lag laughing. Laptop-ul il vreau pentru zilele cand sunt la facultate unde nu pot sa-mi iau PC-ul

| shannygelu a răspuns:

Parerea mea ia ti tot un Sony sunt cele mai bune

Răspuns utilizator avertizat