| Adriaw48 a întrebat:

Salutare,TPU!
Mi-am achiziționat un smart tv de la Samsung azi și când l-am pornit m-a pus sa îl configurez și sa ii dau căutare canale și asta am făcut.
Dar nu am canale hd.
Nu știu din ce cauza.
Sunt abonat la digi prin cablu.

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Da-i sa caute "digital channels only".
Vezi sa fie setat pentru "cable", nu pentru "antena". Sau pentru DVB-C nu DVB-T, depinde cum apare, nu stiu sigur.
La cel vechi prindeai full hd? Daca da, inseamna ca ai semnal digital pe cablu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Digi are multe canale DIGITALE HD.
Intra in setarile televizorului, cauta instalarea canalelor - alege canale DIGITALE si asteapta cautarea.
La terminare vei avea peste 200 posturi instalate, unele dublate atat in "normal" (4:3), cat si HD (16:9).
Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Ai televiziune digitala de la ei sau analogică?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia ti cardul digi de la ei ca sa ai canale hd, sau mai da i inca odata cautare si bifeaza cautare completă inclusiv canale codate, de multe ori samsungul nu i si gaseste de la inceput canalele hd trebuie sa repeti cautarea de cîteva ori pana sa intre in bandă atit canale hd cit si sd.