| Andrew2394787512 a întrebat:

mi-am comandat un ryzen 3 1200 si o placa de baza cu nume complicat care nu suporta procesorul decat cu un update la bios. intrebarea mea este urmatoarea: imi trebuie un procesor suportat de placa de baza pentru a face update la bios? va multumesc

Răspuns Câştigător
| Allen1999 a răspuns:

Da iti trebuie un procesor compatibil. Daca nu nu va merge.Procesorul trebuie sa fie compatibil cu placa de baza si bios.Cumpara de pe pc garage sau daca nu esti sigur du-te la in specialist. Funda?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Daca e de la pcgarage sau de la alt magazin de calculatoare unde si asambleaza, il poti trimite inapoi si iti fac ei update la bios, contra cost. Daca nu, nu, si va trebui sa imprumuti sau chiar cumperi un alt procesor compatobil. Cititi inainte sa cumparati ceva.