| AsaOfficial a întrebat:

Salut,placa de baza AB350M PRO4 are nevoie de update la bios pentru a suporta un ryzen 3 2200g? Iar în in legatura cu sursa aleasa de mine respectiv evga 450w+80 bronze imi este destulă pentru respectivul procesor si un 1060 de 3gb?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Placile cu chipset B350 au nevoie de update de bios ca sa suporte Raven Ridge-ul (sau poate verific si are deja ultima versiune de bios). Ai nevoie de chipse http://bit.ly/2G6xIRV B450 sa iti suporte 100%. Se poate sa fie, ar trebui. Da-mi link la wishlist sau la componente.

| lpavel a răspuns:

Sursa e buna! Probabil si placa de baza... pune un link!