| anonim_4396 a întrebat:

hee heemi-am instalat Fraps si am filmat aproximativ 2-3 minute in FIFA 07 la rezolutia monitorului (1024x768),videoclipul s-a salvat in format AVI siii...foarte ciudat mi se pare faptul ca are peste 2GB, e normal sa aiba atat de mult, pentru 2-3 minute...+ ca are o calitate proasta!?straight faceImi puteti spune un alt program cu care sa filmez in alt format, si sa aiba marimea mai mica (maxim 100MB pentru 5 minute, mi se pare normal)!?big grin

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu se poate si calitate si fisiere de mici dimensiuni.
Fraps face fisiere mai mari decat alte programe.
Uite acest clip l-am facut ieri cu bandicam, a avut 14 GB, l-am pus asa pe Yotube, are 23 minute:
http://www.youtube.com/watch?v=scpzAoaVtwQ
Pentru a face captura video in timpul unui joc cu bandicam trebuie sa ai un PC bun, altfel face figuri.

| CannabisFan a răspuns (pentru taken):

Frate,pentru 23 de minute si calitate Full HD 1080p eu zic ca se merita 14GB...dar pentru clipurile mele de 2 minute si 2GB + calitate proasta si intreruperi in video, nu mi se pare OK!laughing E bun programul da' nu cred ca-mi merge!big grin

4 răspunsuri:
| MetfeXs a răspuns:

Bandicam,Playclaw sau Mirillis. mirillis este un program nou si foarte folosit de youtuberi!

| Explicatii a răspuns:

Eu iti recomand Bandicam si Mirillis