| amorezatii a întrebat:

Eu filmez in jocuri cu Fraps,acest program filmeaza clar dar are marimea videoclipurilor extrem de mare si ca sa il adaug pe youtube astept ore in sir pentru ca nu am viteza de upload foarte mare! Ca sa fac marimea fisierului mai mica adaug videoclipul filmat cu Frpas in programul de la Windows, Movie Maker, totul e bine pana la vizualizarea videoclipului... dupa ce il salvez din Movie Maker se vede foarte urat in comparatie cum se vedea inainte sa il bag in Movie Maker. Ce imi recomandati sa fac? Ori sa iau un program de filmat diferit de Fraps ori un program de editat videoclipuri cum este Movie Maker? Lasti si link aici va rog happy

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai depinde ce codec folosesti, ce setari faci la codec mai pe scurt balansul intre cantitate si calitate (cu cat calitatea e mai inalta cu atat marimea fisierului este mai mare)

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Compreseaza-le cu virtualdub http://virtualdub.sourceforge.net/
tutoriale gasesti pe youtube, uite aici unul http://www.youtube.com/watch?v=IHtDaYHE8hA

| amorezatii explică (pentru al3xander):

Multumesc de raspuns, am descarcat programul doar ca foarte putin a micsorat din el. un fisier de 20 de secunde 648 MB.

| al3xander a răspuns (pentru amorezatii):

Pai depinde ce codec folosesti, ce setari faci la codec mai pe scurt balansul intre cantitate si calitate (cu cat calitatea e mai inalta cu atat marimea fisierului este mai mare)

| amorezatii explică:

Iti multumesc al3xander ai primit funda!