| HabarnamJK a întrebat:

Salutare TPU, numele meu este Cristian. Ma gandeam sa-mi iau un desktop pe care macar sa mearga fortnite ul(70-100 fps), CSGO ( 80-100 fps), valorant (79- 100 fps), am gasit pe pcgarage.ro un pc, imi puteti cam in cati fps ar duce fortnite-ul, csgo-ul, si valorantul pe desktopul asta? https://www. pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-corvus-am d-ryzen-3-2200g-35ghz-4-nuclee-8gb-ddr4-1tb-hdd-amd-rade on-vega-8/

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Boon... Explication time:
In timp ce pe CS:GO este posibil sa ai ceva mai multe fps-uri fiind un joc orientat mai mult pe puterea procesorului, pe celelalte jocuri nu prea cred ca o sa iti duca, hai sa zicem, mai sus de 60 (Nu prea le am eu cu placile integrate, dar e clar ca nu o sa o duci bine doar cu aia). Nu ma intelege gresit, pare un sistem ok, insa un punct vital lipseste, si ala e o placa video dedicata. Eventual poate te gandesti si la un SSD care devine din ce in ce mai necesar odata cu toate update-urile aduse sistemelor de operare cat si pentru jocuri.

3 răspunsuri:
| HabarnamJK explică:

Link ul de mai sus nu merge, cel putin la mine, uitati aici un link https://www.pcgarage.ro/......on-vega-8/

| olosutean a răspuns:

Am un voucher cadou 1X24MBDI Nu are valoare fixa, ci este reducere procentuala.
Nu e reducere mare, dar decat deloc... :-)