| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, o boxa bass Magnat Xpress 12 se poate arde sau bubuii laughing de la un bass foarte adanc? Sistemul (un Pioneer XV-DV313) are setarile "full bass".
Astept ca cineva sa ma aduca cu picioarele pe pamant. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Un difuzor se poate termina în trei feluri : se arde bobina mobilă, se discentrează sistemul mobil, se întrerupe contactul la bobina mobilă. Cauze : putere mare la staţie - mică la dif, difuzor de compresie montat pe incintă normală, autooscilaţii pe frecvenţe foarte joase care fac ca membrana difului să se mişte prea amplu, şi nu în cele din urmă clasica ţeapă cu diful " nou " rebobinat de nea' Ghiţă.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Pai cati W are boxa,cati w scoate sistemul? de unde dracu sa ne dam noi seama?, daca au aceeasi parametri, nu o sa pateasca nimic

| ombladon a răspuns:

@Virturs pai pe mine ma durea in cur de sistemul tau, asa ca puteai sa scrii tu parametrii daca vroiai sa fii ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing ti-am dat modelu puteai pur si simplu sa cauti pe net are 400W.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si sistemu in total 775W

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si atunci ce raspunzi ca tiganu in targ.