| CevaCeNuStiuInca a întrebat:

Profesoara de tic mi-a cerut sa-i fac un tabel in excel cu un grafic. Problema este ca la scoala construiam tabelul, selectam ce trebuia sa apara pe grafic, selectam un tip de grafic si aparea gata facut. Acasa cand selectez coloanele care le vreau sa apara pe grafic si dau click pe tipul de grafic, acesta apare gol, nici macar o informatie pe el...Cum sa fac sa mi se construiasca automat graficul cand selectez ce vreau sa apara pe el? (folosesc excel 2010)

1 răspuns:
| Janek21 a răspuns:

Cand selectezi sa faci graficul ar trebui sa ai deja niste coloane cu date, pe care sa le preia in graficul pe care-l faci. Daca nu ai timp sa refaci, din graficul gol pe care l-ai facut, umbla pe axele de coordonate sa poti adauga valori (iti va cere sa selectezi coloane cu date).