| Radu_Theodor_1995 a întrebat:

Un prieten mi-atrimis pe skype un banner pt un canal de youtube eu l-am descarcat si cand sa ii dau deschidere am primit o eroare si un mesaj in care se spunea ca e posibil sa contina virusi apoi am dat ok si a aparut o chestie cum ca trebuie sa selectez programul cu care vreau sa vizualizez bannerul iar acolo avea optiunea de a pune browswerul sa caute programucel mai bun pt a o deschide am incercat dar nu a mers asa ca am selectat manual sa se deschida cu paint iar acum orice as incerca sa deschid imi da o eroare la care sus scrie paint, nimic nu merge deachis in afara de cateva jocuri de pe steam

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Adica iti spune ca are virusi si tu in istetimea ta, continui?

| halogen001 a răspuns:

Se descarca de aici http://www.sevenforums.com/......store.html
arhiva cu toate fisierele http://www.sevenforums.com/......ntions.zip

sau pe fiecare tip de fisier in parte.

Se extrage continutul arhivei si se introduc in registry cu dublu click sau click dreapta -> "merge" si accept, fisierele de tip reg ce contin numelee programelor necesare pentru deschiderea tipurilor obisnuite de fisiere.

Alta solutie e reinstalarea windows-ului.

Asta se intampla deoarece in mod normal (implicit) extensiile fisierelor in windows explorer nu sunt afisate, utilizatorul vede numai numele, nu si extensia, nu vede ce tip de fisier deschide.

(Ce extensie avea fisierul "banner"? )

| EnvyU a răspuns:

Cata incredere ai in prietenul asta? Anyway cel mai bine era sa vezi in ce se termina fisierul, adica blabla.jnp.clm.***, etc si cautai pe google extensie aia si cum se deschide.

| Marian33335 a răspuns:

Sall stiu care e problema deci ai doua obtiuni:1 mergi la Start-Recovery-Open System Restore. Si il dai la o data anterioara.2. Intri aici si urmezi pasii https://support.microsoft.com/ro-ro/kb/950505