| Costache_Dragos_1990 a întrebat:

Va rog ajutat-ma mia-am instalat un joc si are niste erori grafica adica unele texturi au niste dungi able si negre, imi puteti zice ce sunt si cum se pot rezolva? Multumiri anticipate si dau funda!

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa reduci grafica din setarile jocului, sa vezi cum se comporta. Da toate optiunile pe "low" si mergi in crestere "medium", "high", sa vezi cum se comporta. Daca aceste optiuni nu sunt accesibile, incearca sa schimbi rezolutia (1024 x 768 sau asemenea) la valori mai mici. Daca problema nu se rezolva, sistemul tau nu suporta jocul, daca aceste erori apar doar la acea aplicatie, nu si la altele. Daca problema e generala (adica la mai multe jocuri), poate fi o eroare hardware.

| dani145 a răspuns:

Sti de ce o aparut acele erori? Pentru ca ti-o vazut fata. Puneti o punga in cap si sa vezi ca o sa-ti mearga calculatorul fara laglaughing!

| depye a răspuns (pentru dani145):

Primul cuvant din prima propozitie spune tot! ^= sti= de ce o aparut acele erori?^ Cu cine ai facut ma limba romana? Cu femeia de servici? laughing) Asta pentru ca si tu mi ai postat un raspuns de rahat privind acea mica greseala de scriere din partea mea. Vreau sa ti mai spun ca pe acest site, la fel ca pe orice alt site, nu intra doar profesori de limba romana cum esti tu! Mai intra si tarani, mai intra si persoane cu 8 clase, sa nu zic 4 clase. Si sunt sigur ca daca vei da un examen lung, foarte adanc inradacinat in limba romana, nota 10, va fi ultima nota pe care o vei putea lua! Nu te supara pe mine.

| depye a răspuns (pentru dani145):

Regula zilei: şti, ştii, nu ştii, să nu ştii
A şti are doi i doar la persoana a II-a sg., indicativ prezent şi conjunctiv prezent, forma afirmativă şi forma negativă (nu, la forma negativă nu cade nici un i! aşa cum tu cânţi nu devine tu nu cânţ, nici tu ştii nu devine tu nu şti).

Indicativ prezent: (tu) ştii, (tu) nu ştii
Conjunctiv prezent: (tu) să ştii, (tu) să nu ştii
Viitorul format de la conjunctivul prezent: (tu) o să ştii, (tu) nu o să ştii

În rest e şti, cu un singur i – la infinitiv şi la toate timpurile/modurile care se formează de la infinitiv, indiferent de persoană/număr.

infinitiv - a şti
viitor - vei şti
condiţional prezent - ai şti
verb + inf. – poţi şti

| Kogerop a răspuns:

S-ar putea sa fie de la placa video.Ce joc?

| Costache_Dragos_1990 explică:

Homeworld 2, dar jocul merge foarte bine pe high, numai unele texturi au dungile, nu toate.