| copilaroasa2k17 a întrebat:

Salutare, TPU! Voiam sa va cer ajutorul in legatura cu un cont de Instagram pe care il vreau sters. Ideea e ca am creeat contul din prostie cand eram mai mica si regret asta. Acum nu-mi mai amintesc parola (sunt sigura ca nici e-mail-ul nu e cel la care ma gandesc). Si ma intrebam daca stiti metode de a sterge contul. E adevarat ca daca un cont primeste un numar de report-uri, Instagram-ul il sterge?

2 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

Te mai poti conecta si cu user name-ul...incearca sa introduci user name-ul daca ti-l aduci aminte, iar apoi, se poate sa iti afiseze o adresa de email pentru acest cont. Faci acesti pasi dupa ce completezi campul pentru care este specificat ca ai uitat parola. Sper sa fie de ajutor!

| EManNnuelll153 a răspuns:

Nu.dar ai putea incerca sa contactezi compania Instagram de pe contul nou..si sa le zici problema.