| Tiberiu_Andrei_1996 a întrebat:

Vreau sa fac un DVD cu windows nou, am un DVD cu windows da e zgariat si vreau sa trec fisierele de pe dvdul zgariat pe cel nou, cum sa fac prin copiere pe desktop si apoi pe dvd nu merge Ajutor, funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ce anume? Cum folosesti Nero? E simplu, dar concret iti spun la modul general (pentru ca nu stiu ce varianta de Nero ai). Bagi DVD-ul cu Windows (inchizi fereastra care apare cu "setup-ul" DVD-ului). Deschizi Nero, te duci pe functia "copy CD\DVD". El citeste DVD-ul, il copiaza (in memorie) si dupa ce termina, va scoate DVD cu Windows afara si o sa-ti ceara sa bagi un DVD gol. Dupa ce ai bagat DVD-ul nou, NEXT si o sa inceapa copierea DVD-ului tau. Dupa ce a terminat, o sa-l scoata afara.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Normal ca nu merge, DVD-ul cu Windows e bootabil. Foloseste Nero si functia "copy CD\DVD".

| Tiberiu_Andrei_1996 explică (pentru horia2012):

Poti explica mai detaliat ca nu prea ma pricep te rog?

| horia2012 a răspuns (pentru Tiberiu_Andrei_1996):

Ce anume? Cum folosesti Nero? E simplu, dar concret iti spun la modul general (pentru ca nu stiu ce varianta de Nero ai). Bagi DVD-ul cu Windows (inchizi fereastra care apare cu "setup-ul" DVD-ului). Deschizi Nero, te duci pe functia "copy CD\DVD". El citeste DVD-ul, il copiaza (in memorie) si dupa ce termina, va scoate DVD cu Windows afara si o sa-ti ceara sa bagi un DVD gol. Dupa ce ai bagat DVD-ul nou, NEXT si o sa inceapa copierea DVD-ului tau. Dupa ce a terminat, o sa-l scoata afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dvd-ul e zgariat si nu mai merge copiat windwosul de pe el, nu mai reusesti sa scoti windosul total.Sunt niste programe de recuperare dar mai bine nu incerci pentru ca sigur nu iti recupereaza tot windowsul. Poti descarca un windows de pe internet si faci un dvd boot-abil. Daca vrei sa te ajut imi scrii id de mess in mesaj privat.

| Tiberiu_Andrei_1996 explică (pentru anonim_4396):

Dvd e zgariat doar un pic merge ca cu el am instalat windos-ul

| Tiberiu_Andrei_1996 explică (pentru anonim_4396):

DVD ul e zgariat doar un pic ca doar cu el am instalat windows-ul